Kdo jsme - new

Zpracování hmyzu jako potraviny se věnujeme již deset let. Dnes vyrábíme a nabízíme širokou škálu produktů z jedlého hmyzu, které si můžete zakoupit na našem e-shopu. Naší misí je přispět k udržitelnějšímu stravování a zvýšit povědomí o výhodách konzumace hmyzu jako zdravého a ekologicky šetrného zdroje potravy. Díky inovacím a zodpovědnému přístupu k naší práci máte u nás záruku kvalitních, zdravých, chutných a trochu netradičních výrobků.

Naše práce nás baví a snažíme se pro vás vytvářet nejen kvalitní produkty, ale i budovat zdravou firmu s dobrou atmosférou a fér přístupem ke každému od dodavatelů až po naše zaměstnance. Už z podstaty našich produktů jsme otevření novým věcem a výzvám. Proto, máte-li dobrý nápad, nebojte se nám ho napsat na email info@crunchy.cz

 
 

2014

rent

Již od roku 2014 se zabýváme využitím hmyzu jako potraviny.

Vytvořili jsme první profesionální tým kuchařů v České republice, napojený na Mendelovu univerzitu, a pořádali jsme první pravidelné semináře s ochutnávkami hmyzu pro veřejnost v cestovatelské restauraci Klub cestovatelů v Brně. Pojmenovali jsme je Hmyzí večery.

Založili jsme první společnost s názvem Hmyzí kuchyně, která se věnovala využití hmyzu jako potravy a snažila se tuto myšlenku představit široké veřejnosti. Organizovali jsme hmyzí večery, eventy a objížděli gastrofestivaly po celé republice. Během deseti let jsme uspořádali stovky přednášek na téma entomofagie. Hmyz z našich pánví ochutnaly na gastrofestivalech desítky tisíc lidí. Uspořádali jsme několik ročníků gastrofestivalu „Extrem food festival“, kde se nabízely hmyzí pochoutky a exotické jídlo.

rent

2015

rent

Vydali jsme také první hmyzí kuchařku „Hmyz na talíři“, v níž naleznete kromě hmyzích receptů rovněž informace od předních vědců zabývajících se entomofagií v ČR.

Procestovali jsme desítky zemí po celém světě a navštívili původní etnika, u nichž je hmyz běžnou součástí jídelníčku. A když už jsme věděli, jak to dělat správně, vznikl projekt Crunchy, jehož ústřední myšlenkou je výroba potravin z hmyzu, které jsou udržitelné a šetrné k přírodě.

rent

2021

rent

Založení firmy Crunchy s.r.o., zřízení a schválení provozovny pro zpracování hmyzu pro obchodování v rámci EU. Zaměřeného na zpracování potemníka moučného.

2022

Chtěli jsme z našich produktů vytáhnout maximum, proto jsme se rozhodli, že namísto jednoduchého sypání červíků kořením se vydáme cestou mnohem složitější, ale o to efektivnější. Jako první v ČR jsme vyvinuli proces dochucování červíků marinováním v koření, díky kterému je chuť bohatší a plnější. Spustili jsme e-shop s jedlým hmyzem Crunchy.cz. V tomto roce jsme také zpracovali našich prvních 5 tun hmyzu.

rent

2023

rent

Díky našemu výzkumu a inovacím jsme přešli z konvenčního sušení horkým vzduchem na mikrovlnnou technologii, která zajišťuje šetrnější sušení červíků a maximální zachování živin a chutí. Zároveň jsme navýšili kapacitu výroby na 2 tuny živého hmyzu měsíčně. Vytvořili jsme redesign našich obalů a spustili e-shop v novém kabátku. Rozšířili jsme sortiment o cvrčka domácího, proteinové hmyzí tyčinky a hmyzí chipsy a zařadili limitované edice do naší nabídky.

2024

Rozšíření sortimentu o cvrčka domácího, proteinové hmyzí tyčinky a hmyzí chipsy. A zdaleka jsme neskončili!

rent
 
 • Již od roku 2014 se zabýváme využitím hmyzu jako potraviny. Vytvořili jsme první profesionální tým kuchařů v České republice, napojený na Mendelovu univerzitu, a pořádali jsme první pravidelné semináře s ochutnávkami hmyzu pro veřejnost v cestovatelské restauraci Klub cestovatelů v Brně. Pojmenovali jsme je Hmyzí večery.

  2014
 • Založili jsme první společnost s názvem Hmyzí kuchyně, která se věnovala využití hmyzu jako potravy a snažila se tuto myšlenku představit široké veřejnosti. Organizovali jsme hmyzí večery, eventy a objížděli gastrofestivaly po celé republice. Během deseti let jsme uspořádali stovky přednášek na téma entomofagie. Hmyz z našich pánví ochutnaly na gastrofestivalech desítky tisíc lidí. Uspořádali jsme několik ročníků gastrofestivalu „Extrem food festival“, kde se nabízely hmyzí pochoutky a exotické jídlo.

 • Vydali jsme také první hmyzí kuchařku „Hmyz na talíři“, v níž naleznete kromě hmyzích receptů rovněž informace od předních vědců zabývajících se entomofagií v ČR.

  2015
 • Procestovali jsme desítky zemí po celém světě a navštívili původní etnika, u nichž je hmyz běžnou součástí jídelníčku. A když už jsme věděli, jak to dělat správně, vznikl projekt Crunchy, jehož ústřední myšlenkou je výroba potravin z hmyzu, které jsou udržitelné a šetrné k přírodě.

 • Založení firmy Crunchy s.r.o., zřízení a schválení provozovny pro zpracování hmyzu pro obchodování v rámci EU. Zaměřeného na zpracování potemníka moučného.

  2021
 • Jako první v ČR jsme vyvinuli proces dochucování červíků marinováním v koření, díky kterému je chuť bohatší a plnější. Spustili jsme e-shop s jedlým hmyzem Crunchy.cz. V tomto roce jsme také zpracovali našich prvních 5 tun hmyzu.

  2022
 • Díky našemu výzkumu a inovacím jsme přešli z konvenčního sušení horkým vzduchem na mikrovlnnou technologii, která zajišťuje šetrnější sušení červíků a maximální zachování živin a chutí. Zároveň jsme navýšili kapacitu výroby na 2 tuny živého hmyzu měsíčně. Vytvořili jsme redesign našich obalů a spustili e-shop v novém kabátku. Rozšířili jsme sortiment o cvrčka domácího, proteinové hmyzí tyčinky a hmyzí chipsy a zařadili limitované edice do naší nabídky.

  2023
 • Rozšíření sortimentu o cvrčka domácího, proteinové hmyzí tyčinky a hmyzí chipsy. A zdaleka jsme neskončili!

  2024

Naše produkty

Proteinové tyčinky

vyrobené z hmyzích bílkovin, ideální jako zdravý snack nebo doplněk stravy po fyzické aktivitě. Tyčinky

Koupit nyní

Červíci a cvrčci

křupavé pochutiny z hmyzu, které jsou vhodné jako zdravá svačina kdykoliv během dne, při výletu do hor, na kolo, nebo všude, kde chceš rychle doplnit energii. Navíc je s nimi legrace, takže se hodí na párty a oslavy, kde máš o zábavu na hodinu postaráno.

Koupit nyní

Proteinové chipsy

hrachové chipsy Crunchy s hmyzí moučkou jsou inovativním produktem, který spojuje výhody rostlinných a živočišných zdrojů bílkovin v chutné a křupavé formě. Jsou ideální volbou pro ty, kteří hledají zdravý, výživný snack.

Koupit nyní

Hmyzí moučka

použitelná pro pečení a vaření, přidává pokrmům extra bílkoviny a nutriční hodnoty.

Koupit nyní

Další novinka je tady! Zdravá tyčinka s udržitelným proteinem Zjistit více

Představujeme revoluční proteinovou tyčinku s hmyzím proteinem! 

Představujeme vám naši nejnovější lahůdku - proteinovou tyčinku s příchutí slaný karamel a oříšky, která osloví nejen vaše chuťové pohárky, ale nabízí i cestu k udržitelným a zdravým potravinám! S hrdostí vám přinášíme první proteinovou tyčinku na českém trhu s udržitelným zdrojem proteinu z tenebrio monitor, neboli moučného červa.

🌍 Udržitelný protein - hmyzí cesta k maximálnímu výkonu vašeho těla, zdraví a šetrnosti k planetě

Hmyzí protein je nejen bohatým zdrojem kvalitních bílkovin, ale i šetrným k životnímu prostředí. S menším enviromentálním dopadem než tradiční zdroje proteinu živočišného původu. Tenebrio monitor představuje udržitelnou volbu pro každého, kdo chce podporovat planetu a zároveň si dopřát výbornou pochoutku.

🚫 Bez éček a stabilizátorů - čistý zážitek s každým kousnutím

Naše proteinová tyčinka je navržena tak, aby vám poskytovala maximální potěšení bez zbytečných přísad. Zapomeňte na éčka a stabilizátory! Každý součástek je pečlivě vybrán, aby vám přinesl chuť a kvalitu.

🌰 Oříškovější podtóny - díky moučnému červu

Díky tenebrio monitor, moučnému červu, získává naše proteinová tyčinka oříškovější podtóny. Připravte se na skvostný zážitek, který zasype vaše chuťové pohárky. Přijměte výzvu a dejte svému tělu to nejlepší s naší novou proteinovou tyčinkou. Buďte součástí udržitelného pohybu a dopřejte si lahodný zážitek bez kompromisů. Vaše tělo a planeta vám za to poděkují! 🌿💚

 

Návrhová plocha 1 kopie 3

Nová Cartoon limited edition od Crunchy worms je tady! Zjistit více

Představujeme další limitovanou sérii Crunchy Worms červíků.

 

Vítejte v říši sýrových hrdinů s naší novou limitovanou Crunchy edicí - Cartoon Parmazán! Každý červík přináší jedinečnou příchuť parmazánu a obaly zdobí hned čtyři hlavní hrdinové: Parmazán King, Parmazán Boss, Parmazán Superhero a Parmazánový Crunch-Man. Vyberte si svého oblíbeného sýrového hrdinu a užijte si nekonečnou zábavu s těmito chutnými červíky plnými parmazánového dobrodružství. Omezená dostupnost, tak neváhejte a pozvěte své smysly na nezapomenutelnou sýrovou jízdu s Cartoon Parmazán edicí červíků!

 

Parmazán Boss

 

Poznejte neohroženého mafiána z podsvětí, známého jako Parmazán Boss. S tvrdým postojem a nekompromisním přístupem, je tento drsný týpek ochoten udělat cokoliv, aby ovládl veškerý parmazán ve městě. Parmazán Boss není jen zločinec, je ikonou síly a chuti, jehož srdce bije rytmem vášně pro tento vynikající sýr.

Podíváte-li se na Parmazán Bosse, spatříte muže, který si s vášní a odhodláním kráčí po cestě, kterou si zvolil – cestě k ovládnutí všech lahodných kousků parmazánu ve městě. Připravte se na vzrušující dobrodružství, plné nečekaných zvratů a boje o vůdčí postavení v mafiánském světě parmazánu!

 

Návrhová plocha 1 kopie 4-1

 

 

Parmazán king

 

Vítejte v sýrovém království, kde panuje neohrožený Parmazán King, král všech sýrů! Jeho zámek, vybudovaný z lahodného parmazánu, stojí jako pevnost v srdci sýrové říše. Parmazán King není pouze monarchou, ale i neúnavným dobrodruhem, který se vydává na sýrové výpravy, aby objevil nové chutě a vzácné sýrové poklady pro svoje království.

Svou vůdcovskou autoritou a láskou k sýru Parmazán King inspiruje své poddané k neustálému objevování. Během svých epických výprav prozkoumává vzdálené kouty sýrové říše a ochutnává nové druhy sýrů. S Parmazán Kingem se vydáte na dobrodružnou cestu naplněnou chutěmi, vůní a nekonečnými sýrovými překvapeními, které budou tleskat srdci každého milovníka sýra.

 

Návrhová plocha 1 kopie 4-2

 

Parmazán Superhero

 

V temném sýrovém vesmíru vzdáleném od naší reality se zjevil neuvěřitelný hrdina - Parmazán Superhero! Jeho nadlidskou sílu a nezdolnou odvahu čerpá ze záhadných parmazánových červíků, kteří obývají sýrové hlubiny. Vypadá jako obyčejný člověk, ale jeho srdce pulzuje s energií parmazánu, a když rozepne plášť, odhalí se jeho oslnivý sýrový kostým. Připojte se k Parmazán Superherovi při jeho nekonečných sýrových dobrodružstvích, kde ochraňuje sýrovou spravedlnost a šíří vůni parmazánu do všech koutů sýrového vesmíru

 

Návrhová plocha 1 kopie 4-3

 

 

Parmazán Crunch-Man

 

V sýrovém světě se zjevil nejvíc cool týpek vůbec – Parmazán Crunch-Man! Jeho základním pravidlem je: „Čím víc crunchy, tím lepší!" Parmazán Crunch-Man je nejen super hrdina, ale také  mu nejvíce chutnají červíci crunchy, a také je vždycky připravený sdílet svou vášeň a dobrodružství se svými kámoši.

 

Návrhová plocha 1 kopie 4

Crunchy hrachové chipsy s cvrččím proteinem - zdravá nálož chuti a energie! Zjistit více

S velkou radostí vám přinášíme naši další novinku - Crunchy hrachové chipsy s hmyzí moučkou a příchutí wasabi! Při tvorbě chipsů jsme kladli důraz nejen na vyváženou chuť, ale také na udržitelnost zdrojů bílkovin. A musíme říct, že se vážně povedly! Nejen, že vás zasytí díky náloži bílkovin, ale jemná příchuť wasabi jim dodává ten správný nádech exotiky. Naše chipsy jsou výsledkem kombinace hrachu, máku a cvrččího proteinu, což zaručuje nejen bohatý zdroj bílkovin, ale také vytváří jedinečnou a nezapomenutelnou chuťovou paletu.

 

Proč jsou naše chipsy tak výjimečné? 

 

Bez glutamátu a palmového oleje: Naše priorita je nabízet nejen skvělý zážitek z chuti, ale také zodpovědně vyráběné produkty. Naše hrachové chipsy jsou bez glutamátu a palmového oleje, proto si můžete být jisti, že podporujete nejen své zdraví, ale i životní prostředí.

 

18 gramů bílkovin v jednom balení: Pro všechny, kteří hledají výživnou svačinu, jsme připravili pořádnou dávku bílkovin - 18 gramů v každém pytlíku! Ideální pro sportovce, turisty a všechny, kdo chtějí zasytit své chuťové pohárky i žaludek.

 

Hrách a cvrččí protein: Kombinace hrachu a cvrččího proteinu nejenže poskytuje výborný zdroj energie, ale také skvělou chuťovou paletu. Každé sousto je dobrodružstvím pro vaše chuťové pohárky!

 

Nádherný obal: Vytvořili jsme jedinečný a originální design obalu, která nejenže osloví vaše oči, ale přináší i radost z každého otevření. Krása není pouze na povrchu, ale i uvnitř každého pytlíku. 

 

Šetrnost k přírodě: S našimi hrachovými chipsy jdeme ještě o krok dál v šetrnosti k přírodě. Při každém soustu víte, že podporujete produkty, které dbají na udržitelnost naší krásné planety.

 

Hrachové chipsy s hmyzí moučkou jsou nyní dostupné ve vybraných prodejnách a také online na našem e-shopu. Buďte první, kdo ochutná tuto novou lahůdku!

Rozšiřujeme naši nabídku o další kvalitní potravinu, která je šetrná k přírodě, zdravá a neotřelá. 

 

crucnhy_hrach

 

Hrachové chipsy s hmyzí moučkou jsou nyní dostupné ve vybraných prodejnách a také online na našem e-shopu.Zjistit více 

Buďte první, kdo ochutná tuto novou lahůdku!

 

Zpět do obchodu