Tohle jste možná o hmyzu nevěděli

Chutnají jako oříšky nebo chipsy

Cvrčci vám chuťově budou připadat jako ochucené oříšky. Naopak červíci svojí chutí a konzistencí připomínají spíše chipsy.

Plno vitamínů a zdravé tuky

Hmyz obsahuje spoustu minerálů, vitamínů, železo, zinek a všechny aminokyseliny, které jsou dobré pro regeneraci a tvorbu svalové hmoty. Navíc je, stejně jako ryby, bohatý na nenasycené mastné kyseliny.

Vyvážená a plná chuť

Červíky a cvrčky nesypeme kořením jen po povrchu, ale jdeme do hloubky. Díky vlastní vyvinuté technologii marinování dostáváme příchuť do těla skrz naskrz, takže cítíte plnou chuť po celou dobu konzumace.

Svačina na cesty

Rychlejší a výživnější svačinu na výlet jen tak nenajdete. Hmyzí tyčinky, cvrčci a červíci obsahují plno kvalitních bílkovin. U červíků je to 52 % a u cvrčků dokonce až 57 % bílkovin z celkového obsahu těla.

Šetrné k přírodě

Na chov 1 kg červů vystačí jen asi 2 litry vody. Díky tomu je hmyz udržitelnou a šetrnou alternativou proteinu. Minimální množství vody se využívá také při jeho zpracování.

Hmyz obsahuje alergen

Hmyz může u lidí alergických na mořské plody, korýše a prachové roztoče vyvolat alergickou reakci. I přesto, že se nechává před zpracováním vyhladovět, tak může obsahovat stopové množství lepku, jelikož jím byl krmen.

Bez oleje a přepalování

Červíky a cvrčky nesmažíme. Sušíme je ve stroji, který jsme si nechali sestavit na míru pro maximální zachování chutí a vitamínů. Neobsahují tedy zbytečný olej.

Z českého chovu

Na chov červíků dohlíží čeští chovatelé (i česká veterina). Nepoužívají antibiotika ani růstové hormony, jen přírodní stravu.

Zpět do obchodu