Crunchy Worms s příchutí SOLENÉ 20 g

Pražení solení červíci připravení rovnou k jídlu! Otevřete pytlík a křoupete stejně jako oříšky nebo brambůrky. Slaná příchuť je stará dobrá klasika a ideální startovní čára do světa entomofagie. A čím že to solíme? Kvalitní mořskou solí!

Můžeme doručit do:
25.7.2024
Skladem
Kód: 48
99 Kč 88,39 Kč bez DPH
Kategorie: Červíci
Hmotnost: 0.02 kg
ZEMĚ PŮVODU: Česká republika
DOBA TRVANLIVOSTI: 12 měsíců od data výroby
ALERGENY: Chitin, může obsahovat stopy lepku
VÝROBCE: Crunchy s.r.o.
SLOŽENÍ: Larvy potemníka moučného (Tenebrio molitor) 99% Sůl 1 %
SKLADOVÁNÍ: Uchovávejte v suchu při pokojové teplotě a nevystavujte slunečnímu záření
NUTRIČNÍ HODNOTY: Energie: 1980 kJ / 469 kcal Tuky: 25 g - z toho nasycené mastné kyseliny 4,7 g, Bílkoviny 52 g Sacharidy 3,2 g - z toho cukry 0 g, Sůl 4 g
UPOZORNĚNÍ: Může vyvolat alergickou reakci u lidí alergických na mořské plody, korýše a prachové roztoče.

Jak JE JÍST

Můžete je nasypat do misky a jen tak zobat nebo je využít k dalším kulinářským experimentům. Třeba přidat do salátu. Nebo zapracovat do těsta na chleba. Fantazii se meze nekladou.

 

ODKUD ČERVÍCI POCHÁZÍ

Hmyz je z českého certifikovaného chovu a je určený ke gastronomickým účelům. Chová se, suší a dochucuje za dodržení přísných hygienických podmínek.

Produkty

jemná oříšková chuť

mořská sůl

křupavější než křupavé

Zaměřujeme se na budoucnost!

Hmyz je často označován jako potravina budoucnosti z několika klíčových důvodů, které souvisejí s udržitelností, výživovou hodnotou a ekologickými přínosy.

Udržitelnost

Produkce hmyzu vyžaduje výrazně méně zdrojů ve srovnání s tradičními hospodářskými zvířaty. Hmyz potřebuje méně krmiva, vody a prostoru a má nižší emise skleníkových plynů. Například produkce kilogramu hmyzích bílkovin vyžaduje jen zlomek vody a krmiva potřebného pro produkci kilogramu hovězího masa.

Vysoká výživová hodnota

Hmyz je bohatý na vysoce kvalitní bílkoviny, esenciální aminokyseliny, zdravé tuky, vitamíny jako B12 a minerály jako železo a zinek. Díky tomu může hmyz přispět k bohatší a vyváženější stravě. V neposlední řadě hmyz obsahuje vlákninu, prospěšnou pro naše střeva. U cvrčků je obsah bílkovin až 60 % z obsahu těla. U červíků se obsah bílkovin pohybuje okolo 50 %.

Rychlý růst a efektivní konverze krmiva

Hmyz má vysokou míru růstu a účinně konvertuje krmivo na tělesnou hmotu. Například cvrčci potřebují jen asi 1,7 kg krmiva na výrobu 1 kg hmyzích bílkovin, zatímco skot může potřebovat až 8 kg krmiva na výrobu stejného množství hovězích bílkovin.

Obal
Červíci a cvrčci

Červíci a cvrčci

Chrupavé pochutiny z hmyzu, které jsou vhodné jako zdravá svačina kdykoliv během dne, při výletu do hor, na kolo, nebo všude, kde chceš rychle doplnit energii. Navíc je s nimi legrace, takže se hodí na párty a oslavy, kde máš o zábavu na hodinu postaráno.

Proteinové tyčinky

Proteinové tyčinky

Vyrobené z hmyzích bílkovin, ideální jako zdravý snack nebo doplněk stravy po fyzické aktivitě. Tyčinky Crunchy jsou bez stabilizátorů, barviv, éček a namísto cukru je v nich čekankový sirup.

Proteinové chipsy

Proteinové chipsy

Hrachové chipsy Crunchy s hmyzí moučkou jsou inovativním produktem, který spojuje výhody rostlinných a živočišných zdrojů bílkovin v chutné a křupavé formě. Jsou ideální volbou pro ty, kteří hledají zdravý, výživný snack.

Hmyzí moučka

Hmyzí moučka

Použitelná pro pečení a vaření, přidává pokrmům extra bílkoviny a nutriční hodnoty.

Zpět do obchodu